Panduit Data Faceplate Sloped 4 Gang Vertical Off White
Panduit Data Faceplate Sloped 4 Gang Vertical Off White
The Mini-ComĀ® Classic Series Faceplate accepts four Mini-Com Modules. The faceplate is single gang, sloped and mounts to a NEMA standard single gang opening. The faceplate includes a label pocket for easy identification and is off white.
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Panduit |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CFPSL4IWY |
| Colour | Off White |
| Connection Type | Screw |
| Depth | 27.68 mm |
| Height | 114.3 mm |
| Material | ABS |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Orientation | Vertical/Sloped Outlet |
| Product Type | Data Faceplates |
| Width | 69.85 mm |
Description
The Mini-ComĀ® Classic Series Faceplate accepts four Mini-Com Modules. The faceplate is single gang, sloped and mounts to a NEMA standard single gang opening. The faceplate includes a label pocket for easy identification and is off white.
