Osram Linear Fluorescent Lamp High Efficiency 28W 220V T5 Circular G5 2 Pin Cool Daylight 6.5K 2400lm 20000hr 16x1149mm
Osram Linear Fluorescent Lamp High Efficiency 28W 220V T5 Circular G5 2 Pin Cool Daylight 6.5K 2400lm 20000hr 16x1149mm
Linear Fluorescent Lamp High Efficiency, 28 Watt, 220 Volt, T5 Tubular, G5 2 Pin Base, Cool Daylight, 6500K, 2400 lm, 20000 hrs, >=80 CRI, 16 mm Diameter, 1149 mm Length, 35 deg C
| Brand | Osram |
|---|---|
| Range Name | Smartlux |
| Standard Pack Size | 20 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4008321335623 |
| Average Lamp Life | 20000 hrs |
| Base Type | G5 2 Pin |
| Colour Designation | Cool Daylight |
| Colour Temperature | 6500K |
| CRI | >=80 |
| Diameter | 16 mm |
| Lamp Shape | T5 Tubular |
| Length | 1149 mm |
| Lumens | 2400 lm |
| Temperature | 35 deg C |
| Product Type | Lamps Fluorescent Linear |
| Voltage | 220 Volt |
| Wattage | 28 Watt |
Description
Linear Fluorescent Lamp High Efficiency, 28 Watt, 220 Volt, T5 Tubular, G5 2 Pin Base, Cool Daylight, 6500K, 2400 lm, 20000 hrs, >=80 CRI, 16 mm Diameter, 1149 mm Length, 35 deg C
