Osram Linear Fluorescent Lamp 18W T8 G13 2 Pin Cool White 4K 1350lm Dimmable 90000hr 26x590mm
Osram Linear Fluorescent Lamp 18W T8 G13 2 Pin Cool White 4K 1350lm Dimmable 90000hr 26x590mm
Linear Fluorescent Lamp, 18 Watt, T8, G13 2-Pin Base, Cool White, 4000K, 1350 Lumens, 90000 hr Average Lamp Life, CRI: >= 80, Dimmable, 26mm Tube Diameter, 590mm Length, 25 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Osram |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4008321923660 |
| Average Lamp Life | 90000 hr |
| Base Type | G13 2-Pin |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >= 80 |
| Diameter | 26mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Lamp Shape | T8 |
| Length | 590mm |
| Lumens | 1350 Lumens |
| Temperature | 25 deg C |
| Product Type | Lamps Fluorescent Linear |
| Wattage | 18 Watt |
Description
Linear Fluorescent Lamp, 18 Watt, T8, G13 2-Pin Base, Cool White, 4000K, 1350 Lumens, 90000 hr Average Lamp Life, CRI: >= 80, Dimmable, 26mm Tube Diameter, 590mm Length, 25 deg C
