Osram PowerStar HQI-TS Metal Halide Lamp Quartz Technology Bulged Tubular 70W RX7s Cap Neutral White 4200K Clear
Osram PowerStar HQI-TS Metal Halide Lamp Quartz Technology Bulged Tubular 70W RX7s Cap Neutral White 4200K Clear
Metal Halide Lamp Quartz Technology, 70 Watt, 93 Volt, Bulged Tubular, Clear Finish, Rx7s Push-In Caps Base, Neutral White, 4200K, 6500 lm, 12000 hrs, 78 CRI, 360 deg Beam Angle, Non-Dimmable, P45 Burning Position, 19 mm Diameter, 117 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Osram |
| Range Name | PowerStar HQI-TS |
| Standard Pack Size | 12 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4008321678324 |
| Average Lamp Life | 12000 hrs |
| Base Type | Rx7s Push-In Caps |
| Beam Angle | 360 deg |
| Colour Designation | Neutral White |
| Burning Position | P45 |
| Colour Temperature | 4200K |
| CRI | 78 |
| Diameter | 19 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Lamp Finish | Clear |
| Lamp Shape | Bulged Tubular |
| Length | 117 mm |
| Lumens | 6500 lm |
| Product Type | Lamps Metal Hallide |
| Voltage | 93 Volt |
| Wattage | 70 Watt |
Description
Metal Halide Lamp Quartz Technology, 70 Watt, 93 Volt, Bulged Tubular, Clear Finish, Rx7s Push-In Caps Base, Neutral White, 4200K, 6500 lm, 12000 hrs, 78 CRI, 360 deg Beam Angle, Non-Dimmable, P45 Burning Position, 19 mm Diameter, 117 mm Length
