Osram PowerStar HQI-T Metal Halide Lamp Quartz Technology Tubular 250W E40 (GES) Neutral White 4500K Clear
Osram PowerStar HQI-T Metal Halide Lamp Quartz Technology Tubular 250W E40 (GES) Neutral White 4500K Clear
Metal Halide Lamp Quartz Technology, 250 Watt, 220 Volt, Tubular, Clear Finish, E40 (GES) Base, 645, 4500K, 20000 lm, 12000 hrs, 65 CRI, Non-Dimmable, Any Burning Position, 49 mm Diameter, 226 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Osram |
| Standard Pack Size | 12 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4008321278487 |
| Average Lamp Life | 12000 hrs |
| Base Type | E40 (GES) |
| Colour Designation | 645 |
| Burning Position | Any |
| Colour Temperature | 4500K |
| CRI | 65 |
| Diameter | 49 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Lamp Finish | Clear |
| Lamp Shape | Tubular |
| Length | 226 mm |
| Lumens | 20000 lm |
| Product Type | Lamps Metal Hallide |
| Voltage | 220 Volt |
| Wattage | 250 Watt |
Description
Metal Halide Lamp Quartz Technology, 250 Watt, 220 Volt, Tubular, Clear Finish, E40 (GES) Base, 645, 4500K, 20000 lm, 12000 hrs, 65 CRI, Non-Dimmable, Any Burning Position, 49 mm Diameter, 226 mm Length
