Osram PowerStar HQI-T Metal Halide Lamp Quartz Technology Tubular 150W G12 2-Pin Neutral White 4200K Clear
Osram PowerStar HQI-T Metal Halide Lamp Quartz Technology Tubular 150W G12 2-Pin Neutral White 4200K Clear
Metal Halide Lamp, Quartz Technology, Tubular Shape, 150 Watt, 100 Volt, 50 Hz, G12 2-Pin Base, Neutral White, 4200K, 13000 Lumens, 9000 hrs Average Life, 85 CRI, Non-Dimmable, Universal Burning Position, Clear Finish, 25 mm Diameter, 84 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Osram |
| Range Name | PowerStar HQI-T |
| Standard Pack Size | 12 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4008321974365 |
| Average Lamp Life | 9000 hrs |
| Base Type | G12 2-Pin |
| Colour Designation | Neutral White |
| Burning Position | Universal |
| Colour Temperature | 4200K |
| CRI | 85 |
| Diameter | 25 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Lamp Finish | Clear |
| Lamp Shape | Tubular |
| Length | 84 mm |
| Lumens | 13000 lm |
| Product Type | Lamps Metal Hallide |
| Voltage | 100 Volt |
| Wattage | 150 Watt |
Description
Metal Halide Lamp, Quartz Technology, Tubular Shape, 150 Watt, 100 Volt, 50 Hz, G12 2-Pin Base, Neutral White, 4200K, 13000 Lumens, 9000 hrs Average Life, 85 CRI, Non-Dimmable, Universal Burning Position, Clear Finish, 25 mm Diameter, 84 mm Length
