Osram Linear Fluorescent Lamp High Output 24W T5 Circular G5 Cool White 4K 1400lm Dimmable 24000hr 16x549mm
Osram Linear Fluorescent Lamp High Output 24W T5 Circular G5 Cool White 4K 1400lm Dimmable 24000hr 16x549mm
Linear Fluorescent Lamp High Output, 24 Watt, T5 Tubular, G5 Base, Cool White, 4000K, 1400 Lumens, 24000 hr Average Lamp Life, CRI: >=90, Dimmable, 16mm Tube Diameter, 549mm Length, 35 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Osram |
| Range Name | Lumilux T5 High Output |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4008321233028 |
| Average Lamp Life | 24000 hr |
| Base Type | G5 |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >=90 |
| Diameter | 16mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Lamp Shape | T5 Tubular |
| Length | 549mm |
| Lumens | 1400 Lumens |
| Temperature | 35 deg C |
| Product Type | Lamps Fluorescent Linear |
| Wattage | 24 Watt |
Description
Linear Fluorescent Lamp High Output, 24 Watt, T5 Tubular, G5 Base, Cool White, 4000K, 1400 Lumens, 24000 hr Average Lamp Life, CRI: >=90, Dimmable, 16mm Tube Diameter, 549mm Length, 35 deg C
