Osram Linear Fluorescent Lamp High Efficiency 28W 220V T5 Circular G5 2 Pin Cool White 2600lm Dimmable 24000hr 16x1149mm
Osram Linear Fluorescent Lamp High Efficiency 28W 220V T5 Circular G5 2 Pin Cool White 2600lm Dimmable 24000hr 16x1149mm
Linear Fluorescent Lamp High Efficiency, 28 Watt, 220 Volt, T5 Tubular, G5 2-Pin Base, Cool White, 4000K, 2600 Lumens, 24000 hr Average Lamp Life, CRI: >=80, Dimmable, 16mm Tube Diameter, 1149mm Length, 35 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Osram |
| Range Name | Lumilux T5 High Efficiency |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4008321672339-NLA |
| Average Lamp Life | 24000 hr |
| Base Type | G5 2-Pin |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >=80 |
| Diameter | 16 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Lamp Shape | T5 Tubular |
| Length | 1149 mm |
| Lumens | 2600 lm |
| Temperature | 35 deg C |
| Product Type | Lamps Fluorescent Linear |
| Wattage | 28 Watt |
Description
Linear Fluorescent Lamp High Efficiency, 28 Watt, 220 Volt, T5 Tubular, G5 2-Pin Base, Cool White, 4000K, 2600 Lumens, 24000 hr Average Lamp Life, CRI: >=80, Dimmable, 16mm Tube Diameter, 1149mm Length, 35 deg C
