Osram Linear Fluorescent Lamp High Efficiency 21W 220V T5 G5 Cool Daylight Deluxe 6.5K 1750lm Dimmable 24000hr 16x849mm
Osram Linear Fluorescent Lamp High Efficiency 21W 220V T5 G5 Cool Daylight Deluxe 6.5K 1750lm Dimmable 24000hr 16x849mm
Linear Fluorescent Lamp High Efficiency, 21 Watt, 220 Volt, T5, G5 Base, Cool Daylight, 6500K, 1750 Lumens, 24000 hr Average Lamp Life, CRI: >=80, Dimmable, 16mm Tube Diameter, 849mm Length, 35 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Osram |
| Range Name | Lumilux T5 High Efficiency |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4008321672254 |
| Average Lamp Life | 24000 hr |
| Base Type | G5 |
| Colour Designation | Cool Daylight |
| Colour Temperature | 6500K |
| CRI | >=80 |
| Diameter | 16 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Lamp Shape | T5 |
| Length | 849 mm |
| Lumens | 1750 lm |
| Temperature | 35 deg C |
| Product Type | Lamps Fluorescent Linear |
| Wattage | 21 Watt |
Description
Linear Fluorescent Lamp High Efficiency, 21 Watt, 220 Volt, T5, G5 Base, Cool Daylight, 6500K, 1750 Lumens, 24000 hr Average Lamp Life, CRI: >=80, Dimmable, 16mm Tube Diameter, 849mm Length, 35 deg C
