Osram Compact Fluorescent Lamp Energy Saver 42W Electronic Ballast GX24q-4 4-Pin Cool White 3K 3200lm 20000hr 49x168mm
Osram Compact Fluorescent Lamp Energy Saver 42W Electronic Ballast GX24q-4 4-Pin Cool White 3K 3200lm 20000hr 49x168mm
Compact Fluorescent Lamp, 42 Watt, Electronic Ballast, G24Q-4 4 Pin Base, Warm White, 3000K, 360 deg Beam Angle, Dimmable, 3050 lm, >=80 CRI, 20000 hrs, 12 mm Diameter, 169 mm Length, 830, 5 to 40 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Osram |
| Range Name | Dulux T/E Plus |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4050300425641 |
| Average Lamp Life | 20000 hrs |
| Base Type | G24Q-4 4 Pin |
| Beam Angle | 360 deg |
| Colour Designation | Warm White |
| Colour Temperature | 3000K |
| CRI | >=80 |
| Dimmable | Dimmable |
| Diameter | 12 mm |
| Length | 169 mm |
| Lamp Operation | Electronic Ballast |
| Light Colour | 830 |
| Lumens | 3050 lm |
| Product Type | Lamps Fluorescent Compact |
| Temperature | 5 to 40 deg C |
| Wattage | 42 Watt |
Description
Compact Fluorescent Lamp, 42 Watt, Electronic Ballast, G24Q-4 4 Pin Base, Warm White, 3000K, 360 deg Beam Angle, Dimmable, 3050 lm, >=80 CRI, 20000 hrs, 12 mm Diameter, 169 mm Length, 830, 5 to 40 deg C
