Osram Compact Fluorescent Lamp 36W Conventional/High Frequency Ballast 2G11 4-Pin Cool White 2900lm 20000hr 17.5x415mm
Osram Compact Fluorescent Lamp 36W Conventional/High Frequency Ballast 2G11 4-Pin Cool White 2900lm 20000hr 17.5x415mm
Compact Fluorescent Lamp, 36 Watt, Conventional Or High Frequency Ballast, 50 Hz Input Frequency, 2G11 4 Pin Base, Cool White, 4000K, 360 deg Beam Angle, Dimmable, 2600 lm, >=80 CRI, 20000 hrs, 17.5 mm Diameter, 415 mm Length, 840, 5 to 40 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Osram |
| Range Name | Dulux L |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4050300010786 |
| Average Lamp Life | 20000 hrs |
| Base Type | 2G11 4 Pin |
| Beam Angle | 360 deg |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >=80 |
| Dimmable | Dimmable |
| Diameter | 17.5 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Length | 415 mm |
| Lamp Operation | Conventional Or High Frequency Ballast |
| Light Colour | 840 |
| Lumens | 2600 lm |
| Product Type | Lamps Fluorescent Compact |
| Temperature | 5 to 40 deg C |
| Wattage | 36 Watt |
Description
Compact Fluorescent Lamp, 36 Watt, Conventional Or High Frequency Ballast, 50 Hz Input Frequency, 2G11 4 Pin Base, Cool White, 4000K, 360 deg Beam Angle, Dimmable, 2600 lm, >=80 CRI, 20000 hrs, 17.5 mm Diameter, 415 mm Length, 840, 5 to 40 deg C
