Osram HaloLine Linear Double Ended Halogen Lamp 1500W 240V R7s Cap Warm White 2900K 33000 Lumens 2000 hrs 250.7mm
Osram HaloLine Linear Double Ended Halogen Lamp 1500W 240V R7s Cap Warm White 2900K 33000 Lumens 2000 hrs 250.7mm
Linear Double Ended Halogen Lamp, 1500 Watt, 240 Volt, R7s Push In Caps Base, Warm White, 2900K, 33000 Lumens, 2000 hrs Average Life, 100 CRI, Dimmable, P15 Burning Position, 12 mm Overall Diameter, 250.7 mm Overall Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Osram |
| Range Name | HaloLine |
| Standard Pack Size | 12 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4050300209920 |
| Average Lamp Life | 2000 hrs |
| Base Type | R7s Push In Caps |
| Burning Position | P15 |
| CRI | 100 |
| Colour Designation | Warm White |
| Colour Temperature | 2900K |
| Diameter | 12 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Length | 250.7 mm |
| Lumens | 33000 lm |
| Voltage | 240 Volt |
| Product Type | Halogen Lamps |
| Wattage | 1500 Watt |
Description
Linear Double Ended Halogen Lamp, 1500 Watt, 240 Volt, R7s Push In Caps Base, Warm White, 2900K, 33000 Lumens, 2000 hrs Average Life, 100 CRI, Dimmable, P15 Burning Position, 12 mm Overall Diameter, 250.7 mm Overall Length
