Halogen G6.35 Bipin Lamp AX 50W 24V GY6.35
Halogen G6.35 Bipin Lamp AX 50W 24V GY6.35
Halogen Capsule Lamp, 3000K, Clear, 50 Watt, 24 Volt, 900 lm, GY6.35 2-Pin
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Osram |
| Range Name | HaloStar |
| Standard Pack Size | 40 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4058075177864 |
| Average Lamp Life | 2000 hrs |
| Base Type | GY6.35 2-Pin |
| Colour Temperature | 3000K |
| Dimmable | Dimmable |
| Diameter | 12 mm |
| Lamp Finish | Clear |
| Length | 44 mm |
| Lumens | 900 lm |
| Product Type | Halogen Capsule Lamps |
| Voltage | 24 Volt |
| Wattage | 50 Watt |
Description
Halogen Capsule Lamp, 3000K, Clear, 50 Watt, 24 Volt, 900 lm, GY6.35 2-Pin
