Omron Power Supply Single Phase In 100-240V/90-350VDC Out 24VDC 60W 2.5A DIN Rail Mount
Omron Power Supply Single Phase In 100-240V/90-350VDC Out 24VDC 60W 2.5A DIN Rail Mount
Power Supply Single Phase, 100-240 Volt AC/90-350 Volt DC Input Voltage, 24 Volt DC Output Voltage, 2.5 Amp, 60 Watt Output, 50/60 Hz, 1 Phase Phase, 0.44 Power Factor, DIN Rail Mounting, IP20, 88% Efficiency, -25 to 60 deg C, 90 mm Height, 32 mm Width, 110 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Omron |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121000 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | S8VK-C06024 |
| Current | 2.5 Amp |
| Depth | 110 mm |
| Efficiency | 88% |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 90 mm |
| Input Voltage | 100-240 Volt AC/90-350 Volt DC |
| IP Rating | IP20 |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Output Rating | 60 Watt |
| Output Voltage | 24 Volt DC |
| Phase | 1 Phase |
| Power Factor | 0.44 |
| Product Type | Power Supplies |
| Temperature | -25 to 60 deg C |
| Width | 32 mm |
Description
Power Supply Single Phase, 100-240 Volt AC/90-350 Volt DC Input Voltage, 24 Volt DC Output Voltage, 2.5 Amp, 60 Watt Output, 50/60 Hz, 1 Phase Phase, 0.44 Power Factor, DIN Rail Mounting, IP20, 88% Efficiency, -25 to 60 deg C, 90 mm Height, 32 mm Width, 110 mm Depth
