Omni LED Globe Candle Non-Dimmable 4W 240V E14 5000K 280 Lumens 20000 hrs Frosted
Omni LED Globe Candle Non-Dimmable 4W 240V E14 5000K 280 Lumens 20000 hrs Frosted
LED Globe, 4 Watt, 240 Volt, Candle Shape, E14 (SES) Base, 5000K, 280 Lumens, 20000 hrs Average Life, >70 CRI, Power Factor: 0.5, 220 deg Beam Angle, Non-Dimmable, Frosted Finish, 35 mm Diameter, 104 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Omni |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LCF35E14-4W-DL |
| Average Lamp Life | 20000 hrs |
| Base Type | E14 (SES) |
| Beam Angle | 220 deg |
| Colour Temperature | 5000K |
| CRI | >70 |
| Diameter | 35 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Lamp Finish | Frosted |
| Lamp Shape | Candle |
| Length | 104 mm |
| Lumens | 280 lm |
| Power Factor | 0.5 |
| Product Type | LED Lamps |
| Voltage | 240 Volt |
| Wattage | 4 Watt |
Description
LED Globe, 4 Watt, 240 Volt, Candle Shape, E14 (SES) Base, 5000K, 280 Lumens, 20000 hrs Average Life, >70 CRI, Power Factor: 0.5, 220 deg Beam Angle, Non-Dimmable, Frosted Finish, 35 mm Diameter, 104 mm Length
