Omega Enclosure Single Door General Purpose Industrial Light Grey IP65 Powder Coated Mild Steel 400 Wx200 Dx600 Hmm
Omega Enclosure Single Door General Purpose Industrial Light Grey IP65 Powder Coated Mild Steel 400 Wx200 Dx600 Hmm
Enclosure Single Door General Purpose Industrial, 1 Door, Wall Mount, IP65, Mild Steel Housing, Mild Steel Door, Galvanized Steel Mounting Plate, RAL 7035 Light Grey, Powder Coated, 600 mm Height, 400 mm Width, 200 mm Depth, Please Note: No of Lock: 2
| Features |
|
|---|---|
| Brand | FND |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ME604020 |
| Colour | RAL7035 Light Grey |
| Depth | 200 mm |
| Door Material | Mild Steel |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 600 mm |
| Housing Material | Mild Steel |
| IP Rating | IP65 |
| Mounting Method | Wall |
| Mounting Plate Material | Galvanised Steel |
| Number of Doors | 1 |
| Please Note | No of Lock: 2 |
| Product Type | Enclosures Metal |
| Width | 400 mm |
Description
Enclosure Single Door General Purpose Industrial, 1 Door, Wall Mount, IP65, Mild Steel Housing, Mild Steel Door, Galvanized Steel Mounting Plate, RAL 7035 Light Grey, Powder Coated, 600 mm Height, 400 mm Width, 200 mm Depth, Please Note: No of Lock: 2
