Marlanvil Enclosure Modular w/Opaque Lid General Purpose Light Grey IP66 ABS 110 Wx70 Dx150 H mm
Marlanvil Enclosure Modular w/Opaque Lid General Purpose Light Grey IP66 ABS 110 Wx70 Dx150 H mm
Enclosure Modular, ABS/Polycarbonate Housing, IP66, Light Grey, 150 mm Height, 110 mm Width, 70 mm Depth, Outdoor
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Marlanvil |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 008PLC2 |
| Colour | Light Grey |
| Depth | 70 mm |
| Height | 150 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Housing Material | ABS/Polycarbonate |
| Please Note | Outdoor |
| Product Type | Enclosures Plastic |
| Width | 110 mm |
Description
Enclosure Modular, ABS/Polycarbonate Housing, IP66, Light Grey, 150 mm Height, 110 mm Width, 70 mm Depth, Outdoor
