Nobo Panel Heater 1250Watt Slimline with Castors and Thermostat Wall White
Nobo Panel Heater 1250Watt Slimline with Castors and Thermostat Wall White
Panel Heater, Power Rating: 1250 Watt, For Use With: Room Size of 12.5 sq-m, Wall Mounting, IP24, White, 7-30 deg C, 400mm Height, 925mm Width, 55mm Depth
| Brand | Nobo |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | NTL4S12-FS40 |
| Colour | White |
| Depth | 55 mm |
| For Use With | Room Size of 12.5 sq-m |
| Height | 400 mm |
| IP Rating | IP24 |
| Mounting Method | Wall |
| Power Rating | 1250 Watt |
| Product Type | Panel Heaters |
| Temperature | 7-30 deg C |
| Width | 925 mm |
Description
Panel Heater, Power Rating: 1250 Watt, For Use With: Room Size of 12.5 sq-m, Wall Mounting, IP24, White, 7-30 deg C, 400mm Height, 925mm Width, 55mm Depth
