NHP Enclosure Modular w/Clear Lid Light Grey IP65 ABS 191 Wx107 Dx240 H mm
NHP Enclosure Modular w/Clear Lid Light Grey IP65 ABS 191 Wx107 Dx240 H mm
Enclosure Modular- Terminal Box, ABS Housing, IP65, Light Grey, Clear Lid Light Grey, 240 mm Height, 191 mm Width, 107 mm Depth, Indoor
| Features |
|
|---|---|
| Brand | NHP |
| Range Name | N-Line |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | NLP241911T |
| Colour | Light Grey |
| Depth | 107 mm |
| Finish | Clear Lid Light Grey |
| Height | 240 mm |
| Housing Material | ABS |
| IP Rating | IP65 |
| Please Note | Indoor |
| Width | 191 mm |
Description
Enclosure Modular- Terminal Box, ABS Housing, IP65, Light Grey, Clear Lid Light Grey, 240 mm Height, 191 mm Width, 107 mm Depth, Indoor
