Nelson Fluorescent Ballast Electronic 220/240V T5 F/2x28W Fluorescent T5 Lamp
Nelson Fluorescent Ballast Electronic 220/240V T5 F/2x28W Fluorescent T5 Lamp
Fluorescent Ballast Electronic, T5 Fluorescent, 220-240 Volt, 28 Watt, For Use With 2 x 28 Watt Fluorescent Lamps, 245 mm Length, 30 mm Width, 22 mm Height
| Brand | Nelson |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MT52X28S |
| For Use With | 2 x 28 Watt Fluorescent Lamps |
| Lamp Type | T5 Fluorescent |
| Length | 245 mm |
| Height | 22 mm |
| Product Type | Ballast Fluorescent |
| Width | 30 mm |
| Wattage | 28 Watt |
| Voltage | 220-240 Volt |
Description
Fluorescent Ballast Electronic, T5 Fluorescent, 220-240 Volt, 28 Watt, For Use With 2 x 28 Watt Fluorescent Lamps, 245 mm Length, 30 mm Width, 22 mm Height
