Nelson Floodlight Incandescent 2x150W 230 to 240V Black
Nelson Floodlight Incandescent 2x150W 230 to 240V Black
Floodlight, Incandescent, 2 x 150 Watt, 230 to 240 Volt AC, Ceiling/Wall Mount, IP43/IP65, Polycarbonate/ABS Blend, Black, -10 to 50 deg C, 160 mm Length, 255 mm Width, 175 mm Height, Without Lamp
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Nelson |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MPES69 |
| Colour | Black |
| Height | 175 mm |
| IP Rating | IP43/65 |
| Input Voltage | 230-240 Volt AC |
| Length | 160 mm |
| Light Source | Incandescent |
| Material | Polycarbonate/ABS Blend |
| Mounting Method | Ceiling/Wall |
| Please Note | Without Lamp |
| Product Type | Floodlights |
| Temperature | -10 to 50 deg C |
| Wattage | 2 x 150 Watt |
| Width | 255 mm |
Description
Floodlight, Incandescent, 2 x 150 Watt, 230 to 240 Volt AC, Ceiling/Wall Mount, IP43/IP65, Polycarbonate/ABS Blend, Black, -10 to 50 deg C, 160 mm Length, 255 mm Width, 175 mm Height, Without Lamp
