Netconnect CS41Z1 U/UTP Data Cable Cat6A 4 Pair 24AWG Polyolefin/LSZH Blue 305M
Netconnect CS41Z1 U/UTP Data Cable Cat6A 4 Pair 24AWG Polyolefin/LSZH Blue 305M
CAT 6A Data Cable U/UTP, 80 Volt, Solid, 24 AWG, 1.0 mm Conductor Diameter, 8 Ohms/100m Conductor Resistance, 500 MHz Frequency Bandwidth, 0.508 mm Sheath Thickness, Poly/Aluminium/Poly, Cat 6A U/UTP Unshielded, 4 Pair, 11.34 kg Max. Pulling Force, Bare Copper Conductor, Polyolefin Insulation, LSZH Sheath, Blue Sheath, 20 to 60 deg C, 305 mtr Length, 6.9 mm Outside Diameter
| Brand | Netconnect |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 26121600 |
| UOM | RL |
| Vendor Product | 884041004/10 |
| Cable Type | Cat 6A U/UTP Unshielded |
| Conductor Diameter | 1.0 mm |
| Conductor Material | Bare Copper |
| Conductor Size | 24 AWG |
| Conductor Resistance | 8 Ohms/100m |
| Conductor Type | Solid |
| Frequency Bandwidth | 500 MHz |
| Insulation Material | Polyolefin |
| Length | 305 mtr |
| Max. Pulling Force | 11.34 kg |
| Outside Diameter | 6.9 mm |
| Pair Count | 4 Pair |
| Sheath Colour | Blue |
| Sheath Material | LSZH |
| Shielded Type | Poly/Aluminium/Poly |
| Sheath Thickness | 0.508 mm |
| Temperature | 20 to 60 deg C |
| Voltage | 80 Volt |
Description
CAT 6A Data Cable U/UTP, 80 Volt, Solid, 24 AWG, 1.0 mm Conductor Diameter, 8 Ohms/100m Conductor Resistance, 500 MHz Frequency Bandwidth, 0.508 mm Sheath Thickness, Poly/Aluminium/Poly, Cat 6A U/UTP Unshielded, 4 Pair, 11.34 kg Max. Pulling Force, Bare Copper Conductor, Polyolefin Insulation, LSZH Sheath, Blue Sheath, 20 to 60 deg C, 305 mtr Length, 6.9 mm Outside Diameter
