Netconnect F/UTP Data Cable Cat6A 4 Pair 23AWG Black 305M
Netconnect F/UTP Data Cable Cat6A 4 Pair 23AWG Black 305M
CAT 6A Data Cable, 80 Volt, Solid, 23 AWG, 9.38 Ohm/100m Conductor Resistance, Cat 6A F/UTP, 4 Pair, 8 x OD Bend Radius, 11.34 kg Max. Pulling Force, Bare Copper Conductor, Polyethylene Insulation, UV Resistant Polyethylene Sheath, Black Sheath, 20 to 70 deg C, 305 mtr Length, 7.9 mm Outside Diameter
| Brand | Netconnect |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 26121600 |
| UOM | RL |
| Vendor Product | 460158784 |
| Bend Radius | 8 x OD |
| Cable Type | Cat 6A F/UTP |
| Conductor Material | Bare Copper |
| Conductor Resistance | 9.38 Ohm/100m |
| Conductor Size | 23 AWG |
| Conductor Type | Solid |
| Insulation Material | Polyethylene |
| Length | 305 mtr |
| Max. Pulling Force | 11.34 kg |
| Outside Diameter | 7.9 mm |
| Pair Count | 4 Pair |
| Sheath Colour | Black |
| Sheath Material | UV Resistant Polyethylene |
| Temperature | 20 to 70 deg C |
| Voltage | 80 Volt |
Description
CAT 6A Data Cable, 80 Volt, Solid, 23 AWG, 9.38 Ohm/100m Conductor Resistance, Cat 6A F/UTP, 4 Pair, 8 x OD Bend Radius, 11.34 kg Max. Pulling Force, Bare Copper Conductor, Polyethylene Insulation, UV Resistant Polyethylene Sheath, Black Sheath, 20 to 70 deg C, 305 mtr Length, 7.9 mm Outside Diameter
