Narva Automotive Cable Single Insulated 1 Core 4mm PVC Brown
Narva Automotive Cable Single Insulated 1 Core 4mm PVC Brown
Automotive Cable, Single Insulated, 1 Core, 1.85 mm, 4 mm, Oxygen Free Copper, 15 Amp, 23/0.32 mm Strands, RoHS Compliant PVC Insulation, Unsheathed, Brown Insulation
| Brand | Narva |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 26121800 |
| UOM | RO |
| Vendor Product | 5814-30BN |
| Conductor Size (mm) | 4.0 mm |
| Conductor Size | 1.85 mm |
| Conductor Type | Oxygen Free Copper |
| Current | 15 Amp |
| Insulation Colour | Brown |
| Insulation Material | RoHS Compliant PVC |
| Number of Cores | 1 Core |
| Product Type | Automotive Cable Single Insulated |
| Sheath Material | Unsheathed |
| Stranding | 23/0.32 mm |
Description
Automotive Cable, Single Insulated, 1 Core, 1.85 mm, 4 mm, Oxygen Free Copper, 15 Amp, 23/0.32 mm Strands, RoHS Compliant PVC Insulation, Unsheathed, Brown Insulation
