Narva Automotive Cable Single Insulated 1 Core 3mm PVC Red
Narva Automotive Cable Single Insulated 1 Core 3mm PVC Red
Automotive Cable, Single Insulated, 1 Core, 1.13 mm, 3 mm, Oxygen Free Copper, 10 Amp, 14/0.32 mm Strands, RoHS Compliant PVC Insulation, Unsheathed, Red Insulation
| Brand | Narva |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 26121800 |
| UOM | RO |
| Vendor Product | 5813-30RD |
| Conductor Size (mm) | 3.0 mm |
| Conductor Size | 1.13 mm |
| Conductor Type | Oxygen Free Copper |
| Current | 10 Amp |
| Insulation Colour | Red |
| Insulation Material | RoHS Compliant PVC |
| Number of Cores | 1 Core |
| Product Type | Automotive Cable Single Insulated |
| Sheath Material | Unsheathed |
| Stranding | 14/0.32 mm |
Description
Automotive Cable, Single Insulated, 1 Core, 1.13 mm, 3 mm, Oxygen Free Copper, 10 Amp, 14/0.32 mm Strands, RoHS Compliant PVC Insulation, Unsheathed, Red Insulation
