Matelec Passive Infrared Motion Detector 360deg 22M 220/240V IP44 White Dual Flush/Recess Mount
Matelec Passive Infrared Motion Detector 360deg 22M 220/240V IP44 White Dual Flush/Recess Mount
Passive Infrared Motion Detector, 220-240 Volt, 1 Watt, 50 Hz, 2-2000 lux Intensity, IP44, Flush/Ceiling Mounting, 3 mtr Mounting Height, 360 deg Detection Angle, 22 mtr Detection Distance, White, 105 mm Diameter, 55 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Matelec |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | FMS-12080 |
| Detection Angle | 360 deg |
| Colour | White |
| Detection Distance | 22 mtr |
| Diameter | 105 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 55 mm |
| IP Rating | IP44 |
| Intensity | 2-2000 Lux |
| Mounting Height | 3 mtr |
| Mounting Method | Flush/Ceiling |
| Product Type | Motion Detectors |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Wattage | 1 Watt |
Description
Passive Infrared Motion Detector, 220-240 Volt, 1 Watt, 50 Hz, 2-2000 lux Intensity, IP44, Flush/Ceiling Mounting, 3 mtr Mounting Height, 360 deg Detection Angle, 22 mtr Detection Distance, White, 105 mm Diameter, 55 mm Height
