Matelec Heavy Duty Standard Bend 40mm 90deg 46.4 mm ID 157.4mm Length PVC Grey
Matelec Heavy Duty Standard Bend 40mm 90deg 46.4 mm ID 157.4mm Length PVC Grey
Conduit Bend Heavy Duty, 40 mm, 90 deg Angle, 46.4 mm Inside Diameter, 157.4 mm Length, PVC, Grey
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Matelec |
| Standard Pack Size | 120 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | BEND-40G/STD |
| Angle | 90 deg |
| Conduit Size | 40 mm |
| Material | PVC |
| Finish | Grey |
| Length | 157.4 mm |
| Inside Diameter | 46.4 mm |
| Product Type | Bends |
Description
Conduit Bend Heavy Duty, 40 mm, 90 deg Angle, 46.4 mm Inside Diameter, 157.4 mm Length, PVC, Grey
