MediTek GPO Switched Outlet RCD Protected Flush Mount 1 Gang 10mA 15A 230/250V Horizontal White
MediTek GPO Switched Outlet RCD Protected Flush Mount 1 Gang 10mA 15A 230/250V Horizontal White
GPO Switched Outlet RCD Protected, 230-250 Volt AC, 15 Amp, 50 Hz, 1 Gang, Trip Sensitivity: 10 mA, Horizontal, Flush Mount, High Impact Polycarbonate, White, 74 mm Height, 117 mm Width
| Brand | MediTek |
|---|---|
| Range Name | OM Series |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | OM115WH |
| Colour | White |
| Current | 15 Amp |
| Height | 74 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | High Impact Polycarbonate |
| Mounting Method | Flush |
| Orientation | Horizontal |
| Number Of Switches | 1 Gang |
| Product Type | GPO RCD Protected |
| Voltage | 230-250 Volt |
| Trip Sensitivity | 10 mA |
| Width | 117 mm |
Description
GPO Switched Outlet RCD Protected, 230-250 Volt AC, 15 Amp, 50 Hz, 1 Gang, Trip Sensitivity: 10 mA, Horizontal, Flush Mount, High Impact Polycarbonate, White, 74 mm Height, 117 mm Width
