MediTek GPO Switched Outlet Flush/Panel Mount 1 Gang 10A 240V 2 Pole Vertical Neon Indicator White
MediTek GPO Switched Outlet Flush/Panel Mount 1 Gang 10A 240V 2 Pole Vertical Neon Indicator White
GPO Switched Outlet, 240 Volt AC, 10 Amp, 50 Hz, 2 Pole, 1 Gang, Flush/Panel Mount, Vertical, High Impact Polycarbonate, White, 96 mm Height, 46 mm Width
| Brand | MediTek |
|---|---|
| Range Name | OB Series |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | OB10DNWH |
| Colour | White |
| Current | 10 Amp |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 96 mm |
| Material | High Impact Polycarbonate |
| Mounting Method | Flush/Panel |
| Number Of Poles | 2 Pole |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Orientation | Vertical |
| Product Type | GPO Standard |
| Voltage | 240 Volt |
| Width | 46 mm |
Description
GPO Switched Outlet, 240 Volt AC, 10 Amp, 50 Hz, 2 Pole, 1 Gang, Flush/Panel Mount, Vertical, High Impact Polycarbonate, White, 96 mm Height, 46 mm Width
