Macsim Masonry Sleeve Anchor Hex Nut Head Medium Duty 12x99mm Class 5.8 Steel Zinc Passivated Yellow
Macsim Masonry Sleeve Anchor Hex Nut Head Medium Duty 12x99mm Class 5.8 Steel Zinc Passivated Yellow
Sleeve Anchor Hex Nut Head Medium Duty, 12 mm Diameter, Hex Nut Head, 99 mm Length, 50 mm Drill Depth, Class 5.8 Grade, Steel, Zinc Passivated Yellow, 25
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Macsim |
| Standard Pack Size | 25 |
| UNSPSC Class | 31162100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 0412099 |
| Drill Depth | 50 mm |
| Diameter | 12 mm |
| Finish | Zinc Passivated Yellow |
| Length | 99 mm |
| Grade | Class 5.8 |
| Material | Steel |
| Head Type | Hex Nut |
| Pack Size | 25 Pack |
| Product Type | simple |
Description
Sleeve Anchor Hex Nut Head Medium Duty, 12 mm Diameter, Hex Nut Head, 99 mm Length, 50 mm Drill Depth, Class 5.8 Grade, Steel, Zinc Passivated Yellow, 25
