MM Kembla Pipe Clamp Rubber Lined 59-65mm with M8/M10 Combi Boss EPDM Rubber Zinc Plated Copper Stainless Steel Tube
MM Kembla Pipe Clamp Rubber Lined 59-65mm with M8/M10 Combi Boss EPDM Rubber Zinc Plated Copper Stainless Steel Tube
Pipe Clamp Rubber Lined, M8/M10 Combi Boss, 59-65 mm, Load Rating: 400 N, -45 to 120 deg C, 90 mm Length, 106 mm Width, EPDM Rubber, Zinc Plated, For Use With: Copper, Steel and Stainless Steel Tube
| Features |
|
|---|---|
| Brand | MM Kembla |
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | X97077 |
| Conduit Size | 59-65 mm |
| Fitting Size | M8/M10 Combi Boss |
| For Use With | Copper Steel and Stainless Steel Tube |
| Load Rating | 400 N |
| Length | 90 mm |
| Product Type | Pipe & Cable Clamps |
| Temperature | -45 to 120 deg C |
| Width | 106 mm |
Description
Pipe Clamp Rubber Lined, M8/M10 Combi Boss, 59-65 mm, Load Rating: 400 N, -45 to 120 deg C, 90 mm Length, 106 mm Width, EPDM Rubber, Zinc Plated, For Use With: Copper, Steel and Stainless Steel Tube
