Prysmian 70mm Building Wire Red 100mtr
Prysmian 70mm Building Wire Red 100mtr
Building Wire, Single Insulated, 1 Core, 70 mm, Stranded Copper, 0.6/1 kV, 13.5 mm Overall Diameter, 55 mm Bend Radius, PVC Insulation, Unsheathed, Red Insulation, AS/NZS 5000.1
| Brand | Prysmian |
|---|---|
| Standard Pack Size | 100 |
| UNSPSC Class | 26121500 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | 20199413 |
| Bend Radius | 55 mm |
| Conductor Size | 70 mm |
| Conductor Type | Stranded Copper |
| Insulation Colour | Red |
| Insulation Material | PVC |
| Overall Diameter | 13.5 mm |
| Product Type | Building Wire |
| Standards | AS/NZS 5000.1 |
| Voltage | 0.6-1 kV |
Description
Building Wire, Single Insulated, 1 Core, 70 mm, Stranded Copper, 0.6/1 kV, 13.5 mm Overall Diameter, 55 mm Bend Radius, PVC Insulation, Unsheathed, Red Insulation, AS/NZS 5000.1
