Milwaukee Cordless Brushless Circular Saw 18V 184mm M18 Redlithium-Ion
Milwaukee Cordless Brushless Circular Saw 18V 184mm M18 Redlithium-Ion
Cordless Brushless Circular Saw, 184mm Blade Diameter, 5/8 in Shank Size, 63.5mm at 90 deg/47.6mm at 45 deg Cutting Capacity, M18 Redlithium-Ion, 18 Volt, 0-5000 rpm No Load, 330mm Length, Tool Only
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Milwaukee |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 27112700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | M18BLCS66-0 |
| Cutting Capacity | 63.5 mm at 90 deg/47.6 mm at 45 deg |
| Battery Voltage | 18 Volt |
| Blade Diameter | 184 mm |
| Battery Type | Lithium Batteries |
| Length | 330 mm |
| Please Note | Tool Only |
| Product Type | simple |
| Shank Size | 5/8 inch |
| Speed | 0-5000 rpm No Load |
Description
Cordless Brushless Circular Saw, 184mm Blade Diameter, 5/8 in Shank Size, 63.5mm at 90 deg/47.6mm at 45 deg Cutting Capacity, M18 Redlithium-Ion, 18 Volt, 0-5000 rpm No Load, 330mm Length, Tool Only
