Milwaukee Corded Rotary Hammer Drill 240V 6.7kg 1300W SDS Max 2 Speed
Milwaukee Corded Rotary Hammer Drill 240V 6.7kg 1300W SDS Max 2 Speed
Corded Rotary Hammer Drill, 1300 Watt, SDS Max Chuck, 0-350 rpm, 2 Speed, 240 Volt AC, 100mm Core Bit, 4 5mm Soild Bit, 65mm Tunnel Bit, 6.7 kg
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Milwaukee |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 27112700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | K545S |
| Capacity | 100 mm Core Bit/4 5 mm Soild Bit/65 mm Tunnel Bit |
| Chuck Type | SDS Max |
| Number of Speeds | 2 Speed |
| Please Note | 6.7 kg |
| Power Rating | 1300 Watt |
| Speed | 0-350 rpm |
| Product Type | simple |
| Voltage | 240 Volt |
Description
Corded Rotary Hammer Drill, 1300 Watt, SDS Max Chuck, 0-350 rpm, 2 Speed, 240 Volt AC, 100mm Core Bit, 4 5mm Soild Bit, 65mm Tunnel Bit, 6.7 kg
