Milwaukee Impact Drill Bit Hex Shank 11mm Work 81mm OAL 125mm TiN
Milwaukee Impact Drill Bit Hex Shank 11mm Work 81mm OAL 125mm TiN
Impact Drill Bit, Hex Shank, 11mm, 81mm Working Length, 125mm Overall Length, 135 deg Split Point, Flute Type: Variable Helix, TiN
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Milwaukee |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 23241600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 48894825 |
| Finish | TiN |
| Bit Size | 11 mm |
| Flute Type | Variable Helix |
| Overall Length | 125 mm |
| Point Type | 135 deg Split |
| Product Type | Drill Bits |
| Working Length | 81 mm |
Description
Impact Drill Bit, Hex Shank, 11mm, 81mm Working Length, 125mm Overall Length, 135 deg Split Point, Flute Type: Variable Helix, TiN
