Milwaukee Circular Saw Blade Framing Wood 235x30mm 24T
Milwaukee Circular Saw Blade Framing Wood 235x30mm 24T
Circular Saw Blade Framing Wood, 235mm Diameter, 30mm Bore, Cobaltinfused Tungsten Carbide Teeth, 24 Teeth, 2.2mm Kerf
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Milwaukee |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 23131500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 48408924 |
| Bore Size | 30 mm |
| Kerf | 2.2 mm |
| Number of Teeth | 24 |
| Material | Cobalt Infused Tungsten Carbide Teeth |
| Product Type | simple |
| Wheel Diameter | 235 mm |
Description
Circular Saw Blade Framing Wood, 235mm Diameter, 30mm Bore, Cobaltinfused Tungsten Carbide Teeth, 24 Teeth, 2.2mm Kerf
