Mistral Exhaust Fan 250mm 240 Volt AC 0.17 Amp 800m PH cu-m/hr 53dBA White
Mistral Exhaust Fan 250mm 240 Volt AC 0.17 Amp 800m PH cu-m/hr 53dBA White
Exhaust Fan, Fan Size: 250mm, 240 Volt AC, 0.17 Amp, Motor Wattage: 38 Watt, Air Flow Rate (cu-m/hr): 800m PH cu-m/hr, Fan Noise: 53 dBA, Ceiling Mounting, Motor Type: Sleeve Bearing, White, 320mm Length, 120mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Mistral |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 6220-0-NLA |
| Colour | White |
| Product Type | Exhaust fans |
| Length | 320 mm |
| Height | 120 mm |
| Current | 0.17 Amp |
| Mounting Method | Ceiling |
| Noise Level | 53 dBA |
| Wattage | 38 Watt |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 800m PH cu-m/hr |
| Motor Type | Sleeve Bearing |
| Fan Size | 250 mm |
Description
Exhaust Fan, Fan Size: 250mm, 240 Volt AC, 0.17 Amp, Motor Wattage: 38 Watt, Air Flow Rate (cu-m/hr): 800m PH cu-m/hr, Fan Noise: 53 dBA, Ceiling Mounting, Motor Type: Sleeve Bearing, White, 320mm Length, 120mm Height
