Mitsubishi Heavy Industries Air Conditioner Split System Inverter 8.0kW Cool 9.0kW Heat 240 Volt AC
Mitsubishi Heavy Industries Air Conditioner Split System Inverter 8.0kW Cool 9.0kW Heat 240 Volt AC
Air Conditioner, 8 kW Cooling, 9 kW Heating, 9.4 Amp Rated Current (Cooling), 10.2 Amp Rated Current (Heating), Cooling Air Flow Rate: 383/345/300/182 l/sec, Heating Air Flow Rate: 450/363/315/234 l/sec, R32 Refrigerant, 43/40/36/24 dBA Indoor/68 dBA Outdoor, 240 Volt AC 1 Phase 50 Hz/3.65 kW, 339 mm Height x 1197 mm Width x 262 mm Depth Indoor, 750 mm Height x 968 mm Width x 340 mm Depth Outdoor, -15 to 46 deg C, White
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Mitsubishi Heavy Industries |
| Range Name | Bronte |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | DXK28ZRA-W-SET |
| Cooling Air Flow Rate | 383-345-300-182 l/sec |
| Colour | White |
| Cooling Capacity | 8 kW |
| Heating Air Flow Rate | 450-363-315-234 l/sec |
| Heating Capacity | 9 kW |
| Indoor Dimensions | 339 mm Height x 1197 mm Width x 262 mm Depth |
| Outdoor Dimensions | 750 mm Height x 968 mm Width x 340 mm Depth |
| Product Type | Air Conditioning |
| Rated Current (Cooling) | 9.4 Amp |
| Power Supply | 240 Volt AC 1 Phase 50 Hz/3.65 kW |
| Refrigerant Type | R32 |
| Sound Level | 43/40/36/24 dBA Indoor/68 dBA Outdoor |
| Temperature | -15 to 46 deg C |
| Rated Current (Heating) | 10.2 Amp |
Description
Air Conditioner, 8 kW Cooling, 9 kW Heating, 9.4 Amp Rated Current (Cooling), 10.2 Amp Rated Current (Heating), Cooling Air Flow Rate: 383/345/300/182 l/sec, Heating Air Flow Rate: 450/363/315/234 l/sec, R32 Refrigerant, 43/40/36/24 dBA Indoor/68 dBA Outdoor, 240 Volt AC 1 Phase 50 Hz/3.65 kW, 339 mm Height x 1197 mm Width x 262 mm Depth Indoor, 750 mm Height x 968 mm Width x 340 mm Depth Outdoor, -15 to 46 deg C, White
