Mercator Exhaust Fan Square 330mm 220-240 Volt AC 320 cu-m/hr 290mm Cut-Out <45dBA White
Mercator Exhaust Fan Square 330mm 220-240 Volt AC 320 cu-m/hr 290mm Cut-Out <45dBA White
Exhaust Fan, 330 mm, 220-240 Volt, 35 Watt, 50 Hz, Square, 320 cu-m/hr, 290 mm Cut-Out, 330 mm x 330 mm Grill Size, 100 mm Duct, <45 dBA, Plastic, White, 330 mm Length, 330 mm Width
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Mercator |
| Range Name | Novaline-II |
| Standard Pack Size | 4 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | BE3300SPWH |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 320 cu-m/hr |
| Colour | White |
| Cut-Out Size | 290 mm |
| Fan Size | 330 mm |
| Duct Size | 100 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Grill Size | 330 mm x 330 mm |
| Length | 330 mm |
| Material | Plastic |
| Noise Level | <45 dBA |
| Product Type | Exhaust fans |
| Shape | Square |
| Wattage | 35 Watt |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Width | 330 mm |
Description
Exhaust Fan, 330 mm, 220-240 Volt, 35 Watt, 50 Hz, Square, 320 cu-m/hr, 290 mm Cut-Out, 330 mm x 330 mm Grill Size, 100 mm Duct, <45 dBA, Plastic, White, 330 mm Length, 330 mm Width
