Mercator Task Lamp LED 4.8W 240V 500lm 4K Black
Mercator Task Lamp LED 4.8W 240V 500lm 4K Black
Task Lamp, LED, 4.8 Watt, 240 Volt, 4000K, 500 Lumens, Cool White, Dimmable, 3-Stage Touch Switch, Metal Enclosure, Black Enclosure, Base Dimensions: 16 cm Length x 16 cm Width x 1 cm Height, 400 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Mercator |
| Range Name | Bryce |
| Standard Pack Size | 6 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | A21311BLK |
| Base Dimensions | 16 cm Length x 16 cm Width x 1 cm Height |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| Dimmable | Dimmable |
| Enclosure Colour | Black |
| Enclosure Material | Metal |
| Height | 400 mm |
| Input Voltage | 240 Volt |
| Light Source | LED |
| Lumens | 500 lm |
| Product Type | Decorative Lights |
| Switch Type | 3-Stage Touch |
| Wattage | 4.8 Watt |
Description
Task Lamp, LED, 4.8 Watt, 240 Volt, 4000K, 500 Lumens, Cool White, Dimmable, 3-Stage Touch Switch, Metal Enclosure, Black Enclosure, Base Dimensions: 16 cm Length x 16 cm Width x 1 cm Height, 400 mm Height
