Eaton MEM Isolating Switch Surface Mounting Weatherproof 3P 35A 240/415V Grey IP56
Eaton MEM Isolating Switch Surface Mounting Weatherproof 3P 35A 240/415V Grey IP56
Isolating Switch Surface Mounting Weatherproof, 240/415 Volt AC, 35 Amp, 15 kW, 50/60 Hz, 3 Pole, Grey, IP56, Surface Mount, 165 mm Height, 82 mm Width, 81 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Eaton MEM |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MP353N |
| Colour | Grey |
| Current | 35 Amp |
| Depth | 81 mm |
| Height | 165 mm |
| Frequency | 50/60 Hz |
| IP Rating | IP56 |
| Mounting Method | Surface |
| Number Of Poles | 3 Pole |
| Product Type | Isolating Switches |
| Voltage | 240-415 Volt |
| Width | 82 mm |
Description
Isolating Switch Surface Mounting Weatherproof, 240/415 Volt AC, 35 Amp, 15 kW, 50/60 Hz, 3 Pole, Grey, IP56, Surface Mount, 165 mm Height, 82 mm Width, 81 mm Depth
