Schneider Earth Leakage Relay 1P 1CO 110-130VAC/DC DIN Rail Mount Local Reset
Schneider Earth Leakage Relay 1P 1CO 110-130VAC/DC DIN Rail Mount Local Reset
Earth Leakage Relay, 110-130 Volt AC/DC, 4 VA, 1 Pole 1CO, Tightening Torque: 0.25 N/m, Screw Terminal, IP20/IP30/IP40, DIN Rail Mount, -35 to 70 deg C, 81 mm Height, 54 mm Width, 74 mm Depth, Local Reset
| Brand | Schneider |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 56172 |
| Depth | 74 mm |
| Contact Configuration | 1 Pole & 1 Changeover |
| Height | 81 mm |
| IP Rating | IP20/30/40 |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Please Note | Local Reset |
| Power Rating | 4 VA |
| Product Type | Relays |
| Temperature | -35 to 70 deg C |
| Tightening Torque | 0.25 N/m |
| Voltage | 110-130 Volt AC |
| Terminal Type | Screw |
| Width | 54 mm |
Description
Earth Leakage Relay, 110-130 Volt AC/DC, 4 VA, 1 Pole 1CO, Tightening Torque: 0.25 N/m, Screw Terminal, IP20/IP30/IP40, DIN Rail Mount, -35 to 70 deg C, 81 mm Height, 54 mm Width, 74 mm Depth, Local Reset
