Medilec Audible Visual Alarm Switch 1 Gang 250V Horizontal Neon Trip Indicator Red
Medilec Audible Visual Alarm Switch 1 Gang 250V Horizontal Neon Trip Indicator Red
Audible Visual Alarm Switch, 250 Volt AC, 50 Hz, Mounting Centres: 84 mm, 1 Gang, Horizontal, Red, 76 mm Height, 116 mm Width
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Medilec |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ML2031E08-RD |
| Colour | Red |
| Height | 76 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Orientation | Horizontal |
| Number Of Switches | 1 Gang |
| Product Type | Audible Visual Alarms |
| Voltage | 250 Volt |
| Width | 116 mm |
Description
Audible Visual Alarm Switch, 250 Volt AC, 50 Hz, Mounting Centres: 84 mm, 1 Gang, Horizontal, Red, 76 mm Height, 116 mm Width
