Sirena Super Celerest Motor Driven Warning Siren 116 dB at 1 m 240 VAC/DC White/Red Polycarbonate
Sirena Super Celerest Motor Driven Warning Siren 116 dB at 1 m 240 VAC/DC White/Red Polycarbonate
Motor Driven Warning Siren, 240 Volt AC/DC, 1.2 Amp, 116 dB at 1mtr, 1050 Hz Sound, M16 Connection, IP44, Vertical, Polycarbonate, White/Red, -30-40 deg C, 214mm x 217mm
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Sirena |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 46171600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SIR4924030 |
| Colour | White/Red |
| Current | 1.2 Amp |
| Connection Type | M16 |
| Dimensions | 214 mm x 217 mm |
| IP Rating | IP44 |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Method | Vertical |
| Product Type | Audible Warning Devices |
| Sound Frequency | 1050 Hz |
| Sound Level | 116 dB at 1 mtr |
| Temperature | -30-40 deg C |
| Voltage | 240 Volt AC/DC |
Description
Motor Driven Warning Siren, 240 Volt AC/DC, 1.2 Amp, 116 dB at 1mtr, 1050 Hz Sound, M16 Connection, IP44, Vertical, Polycarbonate, White/Red, -30-40 deg C, 214mm x 217mm
