Littil Downlight Round Fixed Int Driver 120-130mm Cutout LED 13W 4K Dimmable White w/Flex and Plug
Littil Downlight Round Fixed Int Driver 120-130mm Cutout LED 13W 4K Dimmable White w/Flex and Plug
Downlight Round Fixed Int Driver 120-130 mm Cutout, LED, 13 Watt, 220-240 Volt AC, 50/60 Hz, Round, Recessed Mounting, 4000K, 640 Lumens, 53000 hr Average Lamp Life, 90 deg Beam Angle, CRI: >80, Dimmable, Cut-Out Diameter: 120-130 mm, Power Factor: >0.9, White, IP20, 145 mm Width, 61 mm Height, -20 to 45 deg C, IC-4 Rated
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Littil |
| Range Name | Optima |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | L-OPT13W-240D4K |
| Average Lamp Life | 53000 hrs |
| Colour | White |
| Beam Angle | 90 deg |
| Cut-Out Diameter | 120-130 mm |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >80 |
| Height | 61 mm |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Dimmable | Dimmable |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Shape | Round |
| Light Source | LED |
| Lumens | 640 lm |
| Product Type | Downlights Round |
| Please Note | IC-4 Rated |
| Mounting Method | Recessed |
| Power Factor | >0.9 |
| Temperature | -20 to 45 deg C |
| Wattage | 13 Watt |
| Width | 145 mm |
Description
Downlight Round Fixed Int Driver 120-130 mm Cutout, LED, 13 Watt, 220-240 Volt AC, 50/60 Hz, Round, Recessed Mounting, 4000K, 640 Lumens, 53000 hr Average Lamp Life, 90 deg Beam Angle, CRI: >80, Dimmable, Cut-Out Diameter: 120-130 mm, Power Factor: >0.9, White, IP20, 145 mm Width, 61 mm Height, -20 to 45 deg C, IC-4 Rated
