LiquidtightFlexible Conduit Loom Tube Split 20mm 100M Black
LiquidtightFlexible Conduit Loom Tube Split 20mm 100M Black
Flexible Conduit Loom Tube Split, 20 mm, 21.1 mm Inside Diameter, 25.2 mm Outside Diameter, -20 to 90 deg C, Black Sheath, 100 mtr Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Liquidtight |
| Standard Pack Size | 100 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | LTUBE20-100 |
| Conduit Size | 20 mm |
| Inside Diameter | 21.1 mm |
| Length | 100 mtr |
| Outside Diameter | 25.2 mm |
| Product Type | Flex Conduit Split |
| Sheath Colour | Black |
| Temperature | -20 to 90 deg C |
Description
Flexible Conduit Loom Tube Split, 20 mm, 21.1 mm Inside Diameter, 25.2 mm Outside Diameter, -20 to 90 deg C, Black Sheath, 100 mtr Length
