Liquatite Flexible Conduit Loom Tube Split 10mm 10M Black
Liquatite Flexible Conduit Loom Tube Split 10mm 10M Black
Flexible Conduit, Loom Tube, Split, 10 mm, 9.7 mm ID, 12.8 mm OD, 10 mtr, Black Sheath, -20 to 90 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Liquidtight |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | LTUBE10-10 |
| Conduit Size | 10 mm |
| Length | 10mtr |
| Inside Diameter | 9.7mm |
| Product Type | Flex Conduit Split |
| Sheath Colour | Black |
| Outside Diameter | 12.8mm |
| Temperature | -20 to 90 deg C |
Description
Flexible Conduit, Loom Tube, Split, 10 mm, 9.7 mm ID, 12.8 mm OD, 10 mtr, Black Sheath, -20 to 90 deg C
