LiquidtightLock Nut Hexagonal 32mm Nickel Plated Brass
LiquidtightLock Nut Hexagonal 32mm Nickel Plated Brass
Conduit Locknut Hex, Female Threaded Connection, 32 mm, M32 x 1.5, 40.5 mm Width Across Flat, Brass, 5 mm Thickness
| Brand | Liquidtight |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LNB-32 |
| Conduit Size | 32 mm |
| Connection Type | Female Threaded |
| Material | Brass |
| Product Type | Locknuts Bushes Nipples |
| Thickness | 5 mm |
| Thread Size | M32 x 1.5 mm |
| Width Across Flat | 40.5 mm |
Description
Conduit Locknut Hex, Female Threaded Connection, 32 mm, M32 x 1.5, 40.5 mm Width Across Flat, Brass, 5 mm Thickness
