Legrand Switch Mechanism Key Lock Removable Off/On 1 Gang 20A 230/240V White
Legrand Switch Mechanism Key Lock Removable Off/On 1 Gang 20A 230/240V White
Switch Mechanism Key Lock Removable Off/On, 230-240 Volt AC, 20 Amp, 1 Gang, Switch Function: Key Removable in OFF or ON, White, 50 mm Length, 30 mm Width, 30 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Legrand |
| Range Name | Excel Life |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | EM820KLIOWE |
| Colour | White |
| Current | 20 Amp |
| Depth | 30 mm |
| Length | 50 mm |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Product Type | Switch Mechanisms |
| Switch Function | Key Removable in OFF or ON |
| Voltage | 230-240 Volt |
| Width | 30 mm |
Description
Switch Mechanism Key Lock Removable Off/On, 230-240 Volt AC, 20 Amp, 1 Gang, Switch Function: Key Removable in OFF or ON, White, 50 mm Length, 30 mm Width, 30 mm Depth
