Legrand Switch Mechanism Rocker DUO 16A 230/240V 2xSPST 1 Way White
Legrand Switch Mechanism Rocker DUO 16A 230/240V 2xSPST 1 Way White
Switch Mechanism DUO 1 Way Switching, 230-240 Volt AC, 16 Amp, For Use With: EM803LED Series LED Ring, 1 Pole, 1 Way, Control Type: Rocker, Switch Function: 2 x SPST, White, 21 mm Length, 21 mm Width, 21 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Legrand |
| Range Name | Excel Life |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | EM770DUOWE |
| Colour | White |
| Control Type | Rocker |
| Current | 16 Amp |
| Depth | 21 mm |
| For Use With | EM803LED Series LED Ring |
| Length | 21 mm |
| Number Of Ways | 1 Way |
| Number Of Poles | 1 Pole |
| Product Type | Switch Mechanisms |
| Switch Function | 2 x SPST |
| Voltage | 230-240 Volt |
| Width | 21 mm |
Description
Switch Mechanism DUO 1 Way Switching, 230-240 Volt AC, 16 Amp, For Use With: EM803LED Series LED Ring, 1 Pole, 1 Way, Control Type: Rocker, Switch Function: 2 x SPST, White, 21 mm Length, 21 mm Width, 21 mm Depth
